על רפלקסולוגיה, תינוקות ומגע

 מי מכם, ההורים, לא מכיר את הרגשת חוסר האונים הפוקדת אותנו בשעת מתקפת הגזים אצל הקטנים שזה עתה נולדו?
ומה לא ניסיתם- טיפות, קפיצה על הכדור, עיסוי, הוספה/ הורדה של מזונות, חליטות שונות ועוד ועוד.
לרפלקסולוגיה יש מענה עבור הבעיה הזו. נכון שהיום כל אחד יכול למצוא באינטרנט מפות המפרטות  באילו איזורים בכף הרגל יש לעסות את הקטנים על מנת להקל על תופעת הגזים, אך מומלץ להגיע לפגישה אחת עם הקטנים למטפל על מנת שזה יאבחן וידריך היכן לעסות, ולא פחות חשוב- איך.

לטיפול הרפלקסולוגי לתינוקות יש יתרונות רבים:
  1. הטיפול מבוצע בבית על-ידי ההורים ויכול להימשך מס' דקות ביום/ מס' פעמים ביום בהתאם ליכולת ההכלה של הקטנים.
  2. תינוקות וילדים מגיבים בצורה מהירה לטיפולים מתחום הרפואה המשלימה כיוון שבניגוד אלינו, המבוגרים, הם מקבלים את הטיפול ללא "פילטרים" (מכירים את התחושה שאתם יוצאים מטיפול וישר מתחילים לבחון את האיזור הכואב, מצב-הרוח שלכם ועוד ועוד...?) 
  3. היבט כלכלי- לרוב מספיקה פגישה אחת עם מטפל על מנת שידריך וינחה אתכם, שאר העבודה מתבצעת בבית על-ידכם. כמובן שחשובה ההתמדה בטיפול ושמירה על קשר עם המטפל.


אז למה בכל זאת להגיע למטפל ולא להסתפק בהדרכות ומפות שניתנות באינטרנט?

ראשית כל- כדאי להגיע למטפל על מנת שזה יאבחן, יתשאל ובהתאם יתן לכם "טיפים" נוספים לטיפול בקטנים בבית.
שנית- המגע. כמדריכת עיסוי תינוקות ורפלקסולוגית אני פוגשת הורים רבים אשר נוהגים "ללטף" את ילדיהם ולא לעסות אותם ולכן הרבה פעמים אני אוחזת בכף הרגל של התינוק ושל האם בו-זמנית ומראה לאם איזה סוג של מגע אני מעניקה (הכוונה לעומק המגע). התגובות שבהם אני נתקלת הם לרוב: "זה לא יכאב לו?", "מה...כל כך חזק?!".
ליטופים הם סוג אחר של מגע, עדין יותר, אך כאשר אנו רוצים לטפל לרוב נדרש מגע עמוק יותר. ותסמכו על הקטנים שברגע שמשהו יכאב להם הם ידעו להביע את מחאתם...לייבסיטי - בניית אתרים