פיברומיאלגיה

לא משנה כמה שעות הם ישנו בלילה, לא משנה מה מזג-האויר בחוץ- עבור חולי פיברומיאלגיה הכאב שם. כל הזמן. רק העוצמה משתנה.
חולי פיברומיאלגיה נאלצים להתמודד לא רק עם כאבים יומיומיים אלא גם עם המשפחה, החברים והסביבה שלרוב לא מצליחים להבין עד כמה כאב יכול לנהל אותך.
בניגוד להרבה מאוד מחלות ותסמונות כאן אין שום סממן חיצוני- לא חום, לא פריחה, רק כאבים מפושטים שהולכים ובאים.

בקליניקה אני עובדת לא מעט עם חולי פיברומיאלגיה. אני עדה הן לכאב הפיזי ולתסכול שלהם מחוסר היכולת של הסביבה להבין אותם והן מחוסר האונים מול הרפואה הקונבנציונאלית המציעה להם משככי-כאבים.  

מה הם הגורמים למחלה בהיבט הרפואה המשלימה?

ישנם מספר גורמים אשר יכולים להביא להתפרצות של פיברומיאלגיה כגון מחלה, תאונה, מצבי טראומה פיזית/נפשית ועוד.
חשוב לציין שאף על פי שאני מאמינה גדולה בהקשרי גוף-נפש אני מכבדת את החלטת המטופל עד כמה "עמוק" ניתן לגשת. במהלך שנותיי כמטפלת נוכחתי לראות שיש מטופלים שמבקשים "טיפול סימפטומטי" ודוחים כל קשר רגשי להתפרצות המחלה לעומת מטופלים שמכירים באירוע מסוים ממנו הכל התחיל.
לכאן או לכאן אני מבינה ומכבדת כל החלטה שהמטופל לוקח.


מה יש לרפואה המשלימה להציע לחולי פיברומיאלגיה?
הרפואה המשלימה מציעה מגוון רחב של טיפולים- טיפולי מגע, טיפולים אנרגטים, טיפולים מרחוק ועוד.
הטיפולים אותם אני מציעה הם רפלקסולוגיה וקרניו-סקראל.

 

  • רפלקסולוגיה
    הרפלקסולוגיה, כאמור, מטפלת דרך כפות הרגליים והידיים. דרך טכניקה טיפולית זו ניתן לטפל במגוון רחב של מקרים וזאת מבלי לגעת באיזור הכואב. הטיפול מתמקד גם בסימפטומים הנלווים למחלה (עייפות, הפרעות שינה, מצבי-רוח והפחתת הכאב) וגם בשורש הביעה וזאת באמצעות אבחון מקיף ואישי. להרחבה אודות השיטה, אתם מוזמנים ללחוץ כאן.
  • קרניו-סקראל
    טיפול המתמקד בהקשבה לתנועת נוזל המוח ועמוד-השדרה.
    היתרון של טיפול זה הוא שבניגוד לתראפיות מגע אחרות הוא אינו עושה מניפולציה חיצונית על הגוף, כזו שעלולה להעצים את תחושת הכאב. מדובר בטיפול במגע בעצמות הראש ולאורך עמוד השדרה.
    להרחבה אודות השיטה, אתם מוזמנים ללחוץ כאן.
איך יודעים איזה טיפול מתאים יותר?
ראשית לא חייבים לבחור. הטיפולים יכולים להיות משולבים ויכולים לעמוד כל אחד בפני עצמו. הטיפול נבחר בהתאם לתלונה העיקרית ותוך שיתוף והתייעצות עם המטופל עצמו ובהתאם לתגובה של הגוף.

 

 

לסיכום

חולי פיברומיארלגיה מתמודדים עם כאב יום-יומי ועם תסמינים רבים המפריעים להם לנהל אורח-חיים תקין. הכאב אותו חשים החולים יוצר במהלך הזמן מתח וכיווץ בשרירים ובגוף אשר מונעים זרימה תקינה של נוזלים לאיברים אחרים וכך מוצאים את עצמם החולים במעגל אינסופי של כאב שרק הולך ומתעצם.
החשש העיקרי של חולי פיברומיאלגיה הוא מהעצמת הכאב שהם חווים על בסיס יומי. חשוב להדגיש כי הטיפולים אותם אני מציעה יכולים לתת מענה לחשש זה כיוון שבטיפולים שלי אני לא מושכת, לא מותחת, לא לוחצת ולא מפעילה מניפולציה על הגוף. הטיפולים יכולים להביא להקלה משמעותית בכאבים ע"י התמקדות בהרפיית השרירים, שיפור זרימת הדם, הטענת הגוף וחיזוקו.


 

לייבסיטי - בניית אתרים